مطالب مرتبط:

پاسخ مستند ظریف به فضاسازی علیه ایران

وزیر خارجه ایران، روز چهارشنبه از فضاسازی های کشورهای غربی علیه ایران و متهم کردن این کشور به ایجاد بی ثباتی در منطقه خاورمیانه انتقاد کرد.

غذا های فیبردار با دیابت نوع ۲ مقابله می کند

دانشمندان ادعا می کنند که ارتباط مستقیمی بین قندخون و میکروب های روده کشف کرده اند.

مرزبانی از کشور در سرمای ۲۵درجه زیر صفر

وقتی برای تامین امنیت کشورت دور از خانواده در ارتفاعات صعب العبور در سرمای۲۵درجه زیر صفر و در جاییکه برف سنگرت رو اشغال کرده اما بازهم راهی باز میکنی برای دیده بانی از مرزها.... ...

اظهارات نتانیاهو درمورد تصمیم ترامپ درمورد برجام

کانال ۱۰ تلویزیون اسرائیل به نقل از منابع آگاه نوشته است که نتانیاهو به اعضای کابینه این رژیم گفته ترامپ در آستانه خروج از توافق هسته ای با ایران است.

شورای امنیت بازگشایی همه بنادر یمن را خواستار شد

شورای امنیت سازمان ملل متحد روز پنجشنبه در بیانیه ای خواستار بازگشایی همه بنادر یمن به طور کامل و به صورت دائمی شد.

برای اجرای اصول حقوقی آپارتمان نشینی چه ضمانت اجراهایی وجود دارد؟

آپارتمان نشینی یکی از درگیری های زندگی امروزی در شهرهای بزرگ و صنعتی است. این مشکلات از زمانی آغاز شد که خانواده ها به یک باره از زندگی سنتی خود در خانه های بزرگ با حیاط و هشتی و ایوان، فاصله گرفتند و به زندگی در آپارتمان ها روی آوردند. ...

تاکید "ترامپ" بر دیدار با "اون"

کاخ سفید در بیانیه ای اعلام کرد که رئیس جمهوری آمریکا عزم خود را جزم کرده تا با رهبر کره شمالی دیدار و گفت وگو کند.

بازدید از "ان.جی."... در تلاش برای تغییر ذائقه فرهنگی مردم افغانستان

افزایش «ان.جی.او»ها؛ تلاش آمریکا برای تغییر ذائقه فرهنگی مردم افغانستان

یک گزارش در اخبار منطقه ای ، ایالات متحده آمریکا با توجه به تسلط بر زمینه ترویج سبک زندگی آمریکایی از رسانه ها, دانشگاه, مراکز آموزشی و موسسات به ظهور سازمان های غیر دولتی "ان.جی.بود"برای ترویج ارزشهای غربی است.و پس از آن ایالات متحده آمریکا برای مصادره میراث فرهنگی در افغانستان نیز با کشورهای ایالات فلش هزاران بسیاری از سازمان های غیر دولتی است که هدف از ایجاد بخشی از این موسسات به ظاهر خصوصی تغییر تدریجی فرهنگ مردم افغانستان است.این نهادها با شعار افزایش ظرفیت‌های فرهنگی جوانان، زنان، حقوق بشر و ارزش‌های مدرن اهداف خود را پیش می‌برند و بیشتر این موسسات نیز در شهرهای بزرگ از جمله کابل، قندهار، بلخ و هرات قرار دارند.در واقع آمریکایی‌ها در کنار حمله نظامی به طور همزمان تهاجم فرهنگی را نیز به عنوان مهمترین ابزار سلطه مدنظر دارند و تغییر ارزش‌های سنتی به ارزش‌های غربی تکمیل کننده سایر اهداف نیروهای خارجی در افغانستان بوده است.اکنون بیشتر رسانه‌ها، سایت‌های اینترنتی و حتی رادیو و تلویزیون‌های موجود در افغانستان به نوعی از سوی کشورهای خارجی حمایت می‌شوند و این موضوع بر نحوه پوشش اخبار و اطلاعات تاثیرگذار است.از این رو واشنگتن در تلاش است تا با مطرح کردن مفاهیم شیک و همه پسند مانند آزادی بیان، دموکراسی و حقوق بشر ذائقه فرهنگی مردم افغانستان را تغییر دهد و با ایجاد اختلافات سیاسی در این کشور کنترل افکار عمومی را در دست گیرد.با این حال تاکنون توده مردم افغانستان از تهاجم فرهنگی آمریکا به هویت ملی و اعتقادات دینی خود لطمه زیادی ندیده است، زیرا فرهنگ غربی که بر پایه ابتذال استوار است با فرهنگ سنتی و دینی مردم افغانستان در تناقض است؛ زیرا افغانستان یک کشور اسلامی است و مردم نیز به دین اسلام مقید هستند.آنچه مسلم است افغانستان همچنان یک کشور اسلامی خواهد ماند و آمریکا و غربی‌ها نیز با تمام تلاش خود قادر نخواهند بود تا در کوتاه مدت ارزش‌ها، عقاید و باورهای ملی و دینی مردم افغانستان را دچار تغییر اساسی کنند؛ اما باید آگاه بود که تکیه فرهنگی به ارزشهای غربی در طولانی مدت صدمه جبران‌ناپذیری برای افغانستان خواهد داشت.منبع : الوقتانتهای پیام/.ما را در فیسبوک، توییتر و تلگرام دنبال کنید.